Hýbsa cover

Posledný HÝBSA DAY na vás čaká v Žiline. Príďte si ho užiť spolu so známymi tvárami

25. 06 2018 10:15 | ts
Oteckovia a ich ratolesti na HÝBSA day Bratislava
Oteckovia a ich ratolesti na HÝBSA day Bratislava Foto: TV Markíza

V rámci projektu HÝBSA Slovensko sa prislo dohromady rozhýbať už takmer 25 000 návštevníkov.

Televízia Markíza sa rozhodla upriamiť pozornosť Slovenska na zdravý životný štýl v kruhu rodiny nielen na televíznych obrazovkách, ale aj priamo medzi divákmi, a to po celom Slovensku – od východu na západ. Podujatia v Prešove, vo Zvolene, Bratislave a Poprade prekvapili vysokou účasťou. Rozhýbať sa prišlo dohromady už takmer 25 000 návštevníkov.

Sériu podujatí HÝBSA days v piatich slovenských mestách ukončí najbližšiu sobotu, 30. júna 2018 event v Žiline. Rodiny s deťmi budú mať aj tu možnosť zažiť atmosféru skutočných pretekov, zabaviť sa, stretnúť sa so známymi osobnosťami z televíznej obrazovky a naučiť sa niečo o zdravej strave a správnom cvičení.

Návštevníci, ktorí v sobotu zavítajú na Námestie Andreja Hlinku v Žiline, sa môžu tešiť na koncert Mira Jaroša či tanečný workshop Street Dance Academy Laciho Strika, naživo sa tiež budú môcť stretnúť s finalistami zo SuperStar - Terezou Maškovou, Eliškou Ruskovou, Karmen Pál-Baláž, Jakubom Pružinským, Anetou Horňákovou, Petrom Borkovcom a Richardom Chovanom. Z detských hercov zo seriálu Oteckovia nebude chýbať Tobias Král, Laura Gavaldová, Maroš Baňas či Izabelka Gavorníková. Podporiť projekt prídu aj známe tváre z obrazoviek televízie Markíza ako Tomáš Juríček, Martin Bagár, Lucia Mokráňová či Adriana Špronglová. Mirka Luberdová spolu s Viktorom Bielikom ukážu, ako zdravo a chutne variť pre deti. Chýbať nebudú ani ambasádori projektu Lenka Šóošová, Gizka Oňová a Roman Juraško, ktorý bude podujatím aj moderátorsky sprevádzať. 

Cieľom projektu HÝBSA Slovensko je prístupnou, hravou a najmä zábavnou formou ukázať, že zdravý životný štýl nie je niečo, čo by človeka v živote obmedzovalo, ale naopak, čo môže priniesť množstvo príjemných chvíľ.

Deti môžu súťažiť v rôznych športoch ako je beh, bicyklovanie či kolobežkovanie, vyskúšať si môžu aj novinku v podobe štafety. Do disciplín sa môžu zapojiť aj so svojimi rodičmi a starými rodičmi. Medailami budú odmenení nielen víťazi, ale všetci, ktorí sa dostanú až do cieľa.

„Aj tento rok chceme urobiť niečo pre zdravie detí aj celých rodín, pretože to považujeme za mimoriadne dôležité. Projekt HÝBSA Slovensko je veľmi akčný, zábavný a motivuje ľudí, aby sa hýbali v exteriéri, čo je veľmi pozitívne,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Úspešný projekt so smelými ambíciami získal tento rok podporu v silných partneroch, ktorí sa s jeho myšlienkou stotožňujú. Partneri budú súčasťou HÝBSA days, počas ktorých ponúknu deťom a ich rodičom atraktívny program, ktorí ich niečo naučí i zabaví.

„Zdravé stravovanie a pravidelné športové aktivity by mali byť súčasťou nášho dennodenného života. Slováci a Slovenky kladú čoraz väčší dôraz na kvalitné čerstvé potraviny a lokálne produkty od slovenských výrobcov. Sme radi, že máme možnosť priviesť na zdravšiu cestu aj ďalších ľudí prostredníctvom projektu HÝBSA Slovensko,“ uviedla Denisa Pernicová, marketingová riaditeľka generálneho partnera projektu BILLA Slovensko.

„Cieľ znovunavrátiť šport do života nielen tých najmenších nám bol od počiatku veľmi blízky. Aby sme túto výzvu podporili čo najsilnejšie, rozhodli sme sa venovať do žrebovania hviezdu našej ponuky a najnovší model Novú Dacia Duster,“ hovorí Richard Evanson, generálny riaditeľ hlavného partnera projektu Renault Slovensko, importéra značky Renault a Dacia.

Štartovným v hodnote 5 eur prispejete na podporu dobrej veci. „Získané finančné prostriedky zo štartovného pôjdu do Nadácie Markíza, ktorá ich venuje na podporu Pediatrického oddelenia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline,“ hovorí predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.

Všetky informácie o projekte HÝBSA Slovensko sú dostupné na samostatnom webe hybsa.markiza.sk, na facebookovom profile (www.facebook.com/HYBSASlovensko) ako aj na Instagrame (@hybsaslovensko).

PREZENTÁCIA PRIHLÁSENÝCH ÚČASTNÍKOV A VYZDVIHNUTIE ŠTARTOVÝCH ČÍSEL ŽILINA:

BILLA na Nešporovej ul. 30:

štvrtok 28.06.2018 – v čase od 12:00 do 18:00

piatok 29.06.2018 – v čase od 12:00 do 18:00

Registračný stánok v deň podujatia na Nám. A. Hlinku od 8. hodiny

Takto to bude na HÝBSA day v Žiline vyzerať:

Mapa HÝBSA.jpg
Foto: TV Markíza