Hýbsa cover

HÝBSA day už túto nedeľu rozhýbe aj Bratislavu!

30. 05 2018 14:42 | ts
HÝBSA Zvolen: Miro Jaroš a deti z Oteckov rozprúdili poriadnu zábavu
HÝBSA Zvolen: Miro Jaroš a deti z Oteckov rozprúdili poriadnu zábavu

Prvé dve zo série piatich podujatí, v Prešove a vo Zvolene, skončili vysoko nad očakávania.

Televízia Markíza sa rozhodla upriamiť pozornosť Slovenska na zdravý životný štýl v kruhu rodiny nielen na televíznych obrazovkách, ale aj priamo medzi divákmi, a to po celom Slovensku - od východu na západ. Prvé dve zo série piatich podujatí, v Prešove a vo Zvolene, skončili vysoko nad očakávania. Na námestia zavítalo dohromady takmer 12 000 návštevníkov.

Séria podujatí HÝBSA days v piatich slovenských mestách pokračuje už najbližšiu nedeľu, 3. júna 2018, eventom v Bratislave. Rodiny s deťmi tak budú mať možnosť zažiť atmosféru skutočných pretekov, zabaviť sa, stretnúť sa so známymi osobnosťami z televíznej obrazovky a naučiť sa niečo o zdravej strave a správnom cvičení.

HÝBSA day Bratislava - vizuál.jpg
Foto: TV Markíza
 

Návštevníci, ktorí zavítajú do rekreačno - oddychovej lokality Železná studnička, sa môžu tešiť na koncert Mira Jaroša, čitanečný workshop Street Dance Academy Laciho Strika, naživo sa tiež budú môcť stretnúť s hercami zo seriálového megahitu Oteckovia: Filipom Tůmom, Marekom Fašiangom, Braňom Deákom a Vladom Kobielskym. Z detských hercov nebude chýbať Oliver Oswald, Karin Qayumová, Laura Gavaldová, Tobias Král, Jakub Horák a Maroško Baňas.

Podporiť projekt prídu do hlavného mesta aj známe tváre z obrazoviek televízie Markíza ako Kvetka Horváthová, Mária Čírová, Martin Bagár, Lucia Mokráňová, Tomáš Juríček, Lenka Debnárová či Andrea Šprochová. Mirka Luberdová spolu s Viktorom Bielikom ukážu, ako zdravo a chutne variť pre deti. Chýbať nebudú ani ambasádori projektu Lenka Šóošová, Gizka Oňová a Roman Juraško, ktorý bude podujatím aj moderátorsky sprevádzať.

Cieľom projektu HÝBSA Slovensko je prístupnou, hravou a najmä zábavnou formou ukázať, že zdravý životný štýl nie je niečo, čo by človeka v živote obmedzovalo, ale naopak, čo môže priniesť množstvo príjemných chvíľ.

Deti môžu súťažiť v rôznych športoch ako je beh, bicyklovanie či kolobežkovanie, vyskúšať si môžu aj novinku v podobe štafety. Do disciplín sa môžu zapojiť aj so svojimi rodičmi a starými rodičmi. Medailami budú odmenení nielen víťazi, ale všetci, ktorí sa dostanú až do cieľa.

„Aj tento rok chceme urobiť niečo pre zdravie detí aj celých rodín, pretože to považujeme za mimoriadne dôležité. Projekt HÝBSA Slovensko je veľmi akčný, zábavný a motivuje ľudí, aby sa hýbali v exteriéri, čo je veľmi pozitívne," povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Úspešný projekt so smelými ambíciami získal tento rok podporu v silných partneroch, ktorí sa s jeho myšlienkou stotožňujú. Partneri budú súčasťou HÝBSA days, počas ktorých ponúknu deťom a ich rodičom atraktívny program, ktorí ich niečo naučí i zabaví.

„Zdravé stravovanie a pravidelné športové aktivity by mali byť súčasťou nášho dennodenného života. Slováci a Slovenky kladú čoraz väčší dôraz na kvalitné čerstvé potraviny a lokálne produkty od slovenských výrobcov. Sme radi, že máme možnosť priviesť na zdravšiu cestu aj ďalších ľudí prostredníctvomprojektu HÝBSA Slovensko," uviedla Denisa Pernicová, marketingová riaditeľka generálneho partnera projektu BILLA Slovensko.

„Cieľ znovunavrátiť šport do života nielen tých najmenších nám bol od počiatku veľmi blízky. Aby sme túto výzvu podporili čo najsilnejšie, rozhodli sme sa venovať do žrebovania hviezdu našej ponuky a najnovší model Novú Dacia Duster," hovorí Richard Evanson, generálny riaditeľ hlavného partnera projektu Renault Slovensko, importéra značky Renault a Dacia.

Štartovným v hodnote 5 eur prispejete na podporu dobrej veci. „Získané finančné prostriedky zo štartovného pôjdu do Nadácie Markíza, ktorá ich venuje Národnému ústavu detských chorôb v Bratislave," hovorí predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.

Séria HÝBSA days už má za sebou podujatia v Prešove a Zvolene a pokračovať bude v ďalších dvoch slovenských mestách - Poprade (16.6.) a Žiline (30.6.). Po letných prázdninách sa projekt HÝBSA Slovensko presunie zo športovísk do škôl, kde sa pokúsi rozhýbať žiakov počas prestávok. Úplnou novinkou budú aj zimné HÝBSA days, naplánované na začiatok roka 2019.

Komentáre (0)