Televízia Markíza v spolupráci so spoločnosťou Be Cool a partnerom projektu BILLA Slovensko pripravili výnimočný projekt pre celú rodinu - HÝBSA Slovensko.

Hlavnou myšlienkou nového projektu HÝBSA Slovensko je dať hravým, nenúteným a zábavným spôsobom základný návod rodičom, ako vychovávať aktívne a zdravé deti. Motivovať ich, aby súčasťou ich spoločných rodinných chvíľ boli rôzne športové aktivity. Ukázať im, ako dbať na stravu, resp. výživu svojich detí. Zdravý životný štýl totiž nutne neznamená len sériu obmedzení, ale i množstvo zaujímavých aktivít, ktoré prinášajú radosť. Šport zase nemusí byť len o víťazstvách, ale tiež – a obzvlášť pre deti - o radosti, zábave s rodičmi a rovesníkmi a upevňovaní vzájomných vzťahov. A ani zdravé jedlo nemusí byť bez chuti s komplikovanou prípravou a množstvom neznámych surovín.

Projekt HÝBSA Slovensko však má aj charitatívny rozmer. Nadácia Televízie Markíza totiž prostriedky získané v jeho prvom ročníku projektu použije na podporu činnosti neziskovej organizácie Deťom s rakovinou - organizácie založenej rodičmi detských onkologických pacientov, ktorá sa významne podieľa na zlepšovaní podmienok na Klinike detskej hematológie a onkológie v DFNsP v Bratislave.

Zdravá rodina je šťastná rodina – táto rovnica tým najjasnejším spôsobom vyjadruje cieľ tohto ambiciózneho projektu, ktorý chce nielen rozhýbať rodiny a motivovať deti, rodičov, starých rodičov k spoločným voľnočasovým aktivitám, ale tiež naučiť rodiny dostupnému zdravému životnému štýlu, aktívnemu spôsobu života a správnemu stravovaniu. No predovšetkým zmeniť myslenie spoločnosti od pasívneho životného štýlu k aktívnemu.

IMG_5596 – kópia.JPG
Foto: Teleráno
 

Oficiálnymi tvárami projektu HÝBSA Slovensko, ktorému budú od 17. februára 2017 venované pondelky a piatky v obľúbenej markizáckej rannej šou Teleráno, sú moderátor Televíznych novín Patrik Švajda, moderátorka Telerána Lenka Šóošová a najznámejšia televízna svokra Gizka Oňová. Všetky informácie k projektu budú dostupné na samostatnom webe hybsa.markiza.sk a Facebookovom profile projektu HÝBSA SLOVENSKO, ako aj na Instagrame.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Zažite HÝBSA deň v Šamoríne - v sobotu, 16. septembra!