06. 03 2017 12:00 |

Ako sa obliecť na cvičenie v posilňovni?

Chcete chodiť do fitka a neviete čo na seba? Poradíme vám!

Ako si vybrať športové oblečenie?
Ako si vybrať športové oblečenie? Foto: Teleráno

Nadišiel deň D. Rozhodli ste sa, že so sebou a svojim zdravím konečne niečo urobíte a zájdete do posilňovne. Čo si však obliecť?

Základom je pevná športová obuv najlepšie určená len do fitka. Správnym výberom topánok šetríte svoje kĺby, pretože tlmia nárazy. Nezabúdajte ani na ich priedušnosť.

Čo sa týka oblečenia, myslite na to, že chcete vaše svaly čo najdlhšie udržať v teple - zahriate a prekrvené. Krátke šortky a odhalené ramená preto nie sú vždy najlepšou voľbou, najmä v klimatizovaných priestoroch. Svaly na obnažených častiach tela sú v tomto prípade oveľa náchylnejšie k prechladnutiu a zraneniu. Preto radšej zvoľte dlhé (alebo aspoň 3/4) nohavice a tričko, prípadne mikinu (lakte by mali zostať zakryté). Nezabúdajte ani na vhodne zvolený materiál! Športové obchody už dnes ponúkajú široký sortiment funkčného oblečenia, ktoré odvádza pot a vám tak zaistí komfort počas celého cvičenia. Klasická bavlna veľmi vhodná nie je, pretože pot nasáva do seba, oblečenie zostáva mokré a vy môžete prechladnúť. Rovnako dôležité sú aj farby. „Exitujú štúdie, ktorých výsledky tvrdia, že čím krajšie, veselšie a farebnejšie oblečenie zvolíte, tým lepšie sa cítite a tým pádom podáte aj kvalitnejšie výkony." hovorí módna redaktorka Lenka Škodová.

Na seba si vezmite tiež pohodlnú spodnú bielizeň, ktorá sa nikde nezarezáva. Pre ženy je tiež mimoriadne dôležitá podprsenka, ktorá by mala byť najmä pevná, ale zároveň komfortná.

Ďalšie rady si pozrite vo videu.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Zažite HÝBSA deň v Poprade - v sobotu, 16. júna, pri Aquacity!