03. 03 2017 08:00 |

Markizácki oteckovia v akcii!

Našich kolegov sme sa spýtali na to, ako sa v rodine venujú športovým aktivitám.

Marek Gudiak s rodinou.
Marek Gudiak s rodinou. Foto: súkr. archív M. Gudiaka

Aký otec, taký syn platí pri športe takmer do bodky. Spýtali sme sa preto našich kolegov, či a ako športujú nielen oni, ale aj ich rodiny.


Redaktor Športových novín Martin Sivák sa už nevie dočkať slnečných dní, kedy so svojou rodinou a priateľmi vyrazia na spoločné prechádzky v prírode. „Veľmi radi chodíme aj s deťmi do prírody. Najmä keď je teda pekné, teplejšie obdobie, tak sme vonku skoro stále."

"Šporťáka" v sebe nezaprie ani Miroslav Špaček. „U nás je šport číslom jedna. Manželka je z toho možno niekedy aj trošku zúfalá, pretože ja robím v športe, obaja synovia športujú,..." vysvetľuje a dodáva: „Kolektívne aktivity dávajú deťom skutočne veľmi veľa. Skúsenosti, ktoré počas nich nadobudnú sú na nezaplatenie aj do ich budúcnosti."

zauchensee.JPG
Foto: súkr. archív M. Špačeka
 

Prejsť náročný prechod Slovenskom z jeho najbohatšieho do najchudobnejšieho kúta s názvom Cesta hrdinov SNP dá poriadne zabrať. Túto výzvu sa rozhodol zdolať redaktor Televíznych novín Tomáš Velecký, ktorý do putovania neváha zapojiť aj svoju štyri a pol ročnú dcéru. „Odkedy sa narodila, brávam ju na vyše 750 kilometrové putovanie naprieč Slovenskom. Najskôr som ju nosil, teraz už veľkú časť precupitá sama. Samozrejme máme ten prechod rozdelený na etapy."

443638_article_photo_yhoQMGz0_600x.jpg
Foto: súkr. archív T. Veleckého
 

Športovo je založená aj rodina jeho kolegu z redakcie Mareka Gudiaka. Všetci totiž milujú lyžovanie. „Ja mám dve deti - jeden a pol ročnú dcéru a jedenásť ročného syna. Od troch rokov sme ho postavili na lyže, začal sa tomu venovať dokonca aj profesionálnejšie a začal lyžovať za lyžiarsky klub." hovorí hrdý otec.

10805584_10205422120221596_127248223752704466_n.jpg
Foto: súkr. archív. M. Gudiaka
 

Viac sa o nich dozviete vo videu.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?