24. 02 2017 11:00 |

Lenka Šóošová o synovi: Momentálne máme doma obdobie skákania

V dnešnom vysielaní sme sa venovali predovšetkým téme športovania škôlkárov. Prečo je dôležité, aby sa hýbali už v predškolskom veku?

V Teleráne sme vám dali užitočné rady, ako cvičiť so škôlkármi.
V Teleráne sme vám dali užitočné rady, ako cvičiť so škôlkármi. Foto: Teleráno

Presne pred týždňom sme v Teleráne odštartovali projekt HÝBSA Slovensko špeciálnym vysielaním, v ktorom sme sa venovali najmä športovaniu detí a zdravej strave.

V dnešnom vysielaní sme sa zaoberali predovšetkým téme športovania škôlkárov. Prečo je vhodné, aby sa hýbali už v predškolskom veku? „Toto obdobie je pre deti mimoriadne dôležité najmä preto, lebo dieťa v tomto veku dozrieva po všetkých stránkach - telesnej, intelektuálnej, pohybovej, citovej, či spoločenskej. Pre detičky je to veľmi senzitívne obdobie, a preto s nimi treba pracovať." hovorí trénerka Sport Kids Academy Michala Danková. Ideálne je uprednostniť pohybové aktivity formou hry. Deti tak rozvíjajú svoje kognitívne schopnosti, ktorými sú pamäť, pozornosť, vnímanie, či inteligencia. Absencia športových aktivít v predškolskom veku môže mať neskôr na deti negatívny dopad. „Môže sa stať, že budú mať v škole - v prvom, či druhom ročníku problémy s pozornosťou, sústredením, nebudú sa vedieť socializovať natoľko ako deti, ktoré sa predtým hýbali." dodáva trénerka.

Škôlkára má momentálne doma aj jedna z tvárí projektu Lenka Šóošová, ktorá priznala, že za pohybom chodia najradšej von. „Keď sme ale doma, ja si dám na nohy závažia a tak chodím po byte. S Riškom na chrbte potom klikujem. A čo sa malého týka, momentálne najradšej skáče. Stále a odvšadiaľ - z gauču, zo stola, zo stoličky, ..." smeje sa.

Názorné ukážky cvičenia so škôlkármi nájdete vo videu.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Zažite HÝBSA deň v Poprade - v sobotu, 16. júna, pri Aquacity!